Program Badamy-Wspieramy Medyków

logo akcji BADAMY WSPIERAMY

PROGRAM ZAKOŃCZONY

Z inicjatywy Laboratoriów Medycznych Vitalabo oraz Grupy Diagnostyka przy wsparciu partnera Bydgoskiego Centrum Sportu oraz pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy dnia 23.04.2020r. rozpoczynamy PROGRAM BADAMY - WSPIERAMY MEDYKÓW, którego głównym założeniem jest badanie personelu medycznego wykrywające wirusa SARS-Cov-2 metodą Real Time RT-PCR.

W Polsce personel medyczny może stanowić nawet 18 procent osób w grupie zakażonych koronawirusem. Do tej pory ponad 4,5 tysiąca medyków poddanych zostało kwarantannie. Jednocześnie nie wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia są objęci badaniami finansowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W odpowiedzi na ten problem, Vitalabo Laboratoria Medyczne - Grupa DIAGNOSTYKA, rozpoczęły bezpłatne badania na obecność koronawirusa dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych: ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych oraz fizjoterapeutów. Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do osób pracujących poza szpitalami, które nie są objęte finansowaniem takich badań.


Badania wykonywane są sprawdzoną metodą Real Time RT-PCR, przy użyciu testów CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO.

Pobranie próbek odbywa się w specjalnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, który znajduje się w lokalizacji:

  • Bydgoszcz, ul. Gdańska 163 (Stadion miejski im. Zdzisława Krzyszkowiaka, dawniej Zawisza)

Medycy mogą wykonać badania bezpłatnie okazując dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu, po wcześniejszym zakupie badania za 0zł (kliknij, aby przejść do badania) w sklepie: www.sklep.vitalabo.com.pl

Badania finansowane są bezpośrednio przez Vitalabo Laboratoria Medyczne Sp. z o.o. oraz sponsorów (Zasady programu Badamy-Wspieramy Medyków). Jednocześnie organizatorzy zapraszają do włączenia się do inicjatywy kolejne podmioty, w tym firmy, korporacje i samorządy.

Aby poznać zasady wsparcia programu darmowych testów dla medyków, firmy komercyjne oraz samorządy mogą kontaktować się z biurem programu wysyłając e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Vitalabo Laboratoria Medyczne informują, że testy mogą wykonać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. Zakup testów, można dokonać poprzez stronę www.sklep.vitalabo.com.pl.