Wykonujemy wszystkie badania laboratoryjne

W pakietach badania tansze o 11%

Co tydzien pakiet z rabatem 20%

Badanie wykrywające wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR

Badanie wykrywające wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR

 

SARS-CoV-2 (COVID-19) met. Real Time RT-PCR. Badanie stosowane w diagnostyce COVID-19.

UWAGA! Materiał do badania pobierany jest wyłącznie w punktach:

  • „Drive&Go-Thru” w Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 163 (parking Stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka -ZAWISZA), od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 14:00, sobota - niedziela w godzinach 8:00 - 12:00
  • "Drive&Go-Thru” w Toruniu, przy ul. Szosa Bydgoska 3 (Centrum Targowe PARK), od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00 – 12:00.

    Realizujemy badanie w ramach NFZ

UWAGA!
- pacjent musi być na czczo lub zachować minimum 3 godziny odstępu pomiędzy ostatnim posiłkiem, a pobraniem (przed pobraniem materiału nie należy: myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło, żuć gum do żucia oraz palić papierosów)
- badanie można kupić on-line poprzez Sklep Internetowy Vitalabo (https://sklep.vitalabo.com.pl/nasze-pakiety/1515-badanie-wykrywajace-wirusa-sars-cov-2-metoda-rt-pcr.html)
- badanie można kupić na miejscu w jednym z 2 punktów pobrań Drive&Go-Thru - płatność wyłącznie kartą (nie przyjmujemy gotówki)

Badanie genetyczne w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wykonywane jest zastosowaniem metody Real Time - RT PCR. Materiałem wyjściowym do badania jest wymaz z gardła lub nosogardzieli, z którego izolowany jest materiał genetyczny wirusa (RNA SARS-CoV-2).

Zgodnie w referencjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Państwowego Zakładu Higieny PZH w badaniu, z zależności od zastosowanego testu, identyfikowane są 2 lub 3 geny spośród genów wspólnych dla podrodzaju Sarbecovirus (gen E) oraz charakterystycznych wyłącznie dla SARS-CoV-2 (N, RdRp lub ORF1ab).

W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenia badania z nowej próbki.
Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.