Wykonujemy wszystkie badania laboratoryjne

W pakietach badania tansze o 11%

Co tydzien pakiet z rabatem 20%

Rodzaje testów w kierunku COVID19

Rodzaje testów na COVID-19

W Vitalabo Laboratoria Medyczne pacjenci mogą wykonać 3 rodzaje testów na koronawirusa:

Jakie są różnice pomiędzy testami w kierunku koronawirusa?

Badanie wykonywane metodą RT-PCR wykrywa obecność materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. To badanie wykonywane jest w bezpiecznych, mobilnych punktach Drive&Go-Thru.

Celem badań serologicznych jest natomiast zidentyfikowanie przeciwciał anty-SARS-CoV-2, które powstały po kontakcie z wirusem. Nie potwierdzają ani nie wykluczają zakażenia koronawirusem. W ramach testu kasetkowego następuje jakościowe oznaczenie przeciwciał w klasie IgM oraz IgG, a podczas testu serologicznego – półilościowe, a więc dokładniejsze niż jakościowe, oznaczenie przeciwciał w klasie IgM/IgA oraz IgG. Dodatni wynik badań może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości lub toczącej się infekcji. Wynik ujemny nie wyklucza zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Badania różnią się również materiałem, z którego wykonywane jest oznaczenie. W przypadku badania molekularnego metodą real time RT-PCR pobiera się wymaz z gardła lub nosogardzieli. Do testu kasetkowego pobiera się próbkę krwi włośniczkowej z palca lub krwi żylnej. Natomiast do badania serologicznego – próbkę krwi żylnej.
www sars2 1

Opinie klientów

W pełni profesjonalna obsługa, świetna atmosfera. Jestem bardzo zadowolony z laboratorium Vitalabo.
Adam Kowalski
pacjent