Wykonujemy wszystkie badania laboratoryjne

W pakietach badania tansze o 11%

Co tydzien pakiet z rabatem 20%

MOVEMBER - zapuść wąsy i zbadaj się!

  

W tym miesiącu zachęca się Panów do dyskusji nt. raka jąder i prostaty.

U mężczyzn powyżej 50-tego roku życia rak prostaty jest drugą wśród chorób nowotworowych, po raku płuc, najczęstsza przyczyna zgonów. Zachorowalność w Polsce jest na poziomie 13%.

Co więcej, wcześniej wykryty jest całkowicie wyleczalny. Konieczne są jednak regularne badania, które wychwytują wszelkie nieprawidłowości już na wczesnym etapie.

Podstawowym badaniem laboratoryjnym jest badanie poziomu PSA, czyli Antygenu Specyficznego dla Prostaty, który jest białkiem wytwarzanym jedynie przez komórki prostaty. Badanie odbywa się poprzez standardowe pobranie krwi.

Badanie to można wykonywać na własne życzenie odpłatnie bądź bezpłatnie w ramach płaconych składek za okazaniem skierowania od urologa.

Według najnowszych badań mających na uwadze jak najszybszą i najlepszą wykrywalność nowotworu gruczołu krokowego opublikowanych w „European Urology” stężenie antygenu PSA nie powinno przekraczać 1,8 ng/ml krwi.

Rak prostaty rozwija się powoli, a guzek gruczołu krokowego może być wyczuwalny dopiero po dziesięciu latach od pojawienia się niepokojących objawów. Problemy z częstym oddawaniem moczu, naglącym parciem czy też całkowitym zatrzymaniem moczu mogą świadczyć o zaniedbaniu oraz o kolejnym już stadium raka, dlatego nie warto czekać i odkładać wizyty u specjalisty na ostatnią chwilę, tylko jak najszybciej wziąć zdrowie w swoje ręce.

We wszystkich punktach Vitalabo Laboratoria Medyczne do końca tego roku możemy wykonać badania PSA z rabatem 15%

Badanie z rabatem możemy też kupić w sklepie internetowym https://sklep.vitalabo.com.pl podając w koszyku hasło MOVEMBER2018


NOWOTWORY JĄDER

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nowotwory nie atakują wyłącznie osób starszych. Rak jądra to przede wszystkim choroba mężczyzn pomiędzy 14.a 35.rokiem życia. Jest to jednak nowotwór w 100proc.wyleczalny, pod warunkiem, że zostanie wykryty odpowiednio wcześnie.Rak jądra rozwija się bardzo szybko –nawet w ciągu kilku miesięcy może zacząć dawać przerzuty, które bardzo szybko stają sięniebezpieczne.W ramach akcji Movember Polska uczymyi edukujemy, jakiedziałania należy podjąć, aby nie dać się rakowi. Pamiętajmy, że nowotwór jądra to nie wyrok –mężczyzna po leczeniu jest nadal w 100proc.sprawny seksualniei możemieć również dzieci. Niestety, choroba ta nie jest związana bezpośrednio z żadnymi konkretnymi czynnikami ryzykai może spotkać każdego –bez względu na dietę czy aktywność fizyczną.


SAMOBADANIE

Dbanie o swoje męskie „sprawy” jest kluczowym elementem walki z rakiem jąder. Jego wczesne wykrycie pozwala na całkowite wyleczenie niemal w 100 proc. przypadków –warunkiem jest jednak przeznaczenie kilku minut raz w miesiącuna samobadanie. Raz w miesiącu po ciepłym prysznicu weź „sprawy” w swoje ręce:

  • 1. Poprzekładaj jądra pomiędzy palcami.Dokładnie sprawdź ich powierzchnię.
  • 2. Szukaj nawet najmniejszych zmian – stwardnieńna ich powierzchni, guzków lub bolesnych miejsc.
  • 3. Zwracaj uwagę także na niebolesne guzy.
  • 4. Sprawdź, czy w mosznie nie ma płynu.
  • 5. Zwracaj uwagę na uczucie ciężkości w mosznie.
  • 6. Alarmującym sygnałem może być także nawracający ból podbrzusza.

Im więcej badań będziesz mieć za sobą, tym łatwiej i szybciej rozpoznasz zmiany lub niepokojące objawy.
Pamiętaj, że pierwszym krokiem po wykryciu jakichkolwiek nieprawidłowości jest wizyta u lekarza, który zaleci dalsze badania – może to być internista lub urolog.

MOVEMBER POLSKA 2018

Movember to międzynarodowa kampania, która narodziła się w Australii w 2003 roku. Od tamtej pory obejmujeswoim zasięgiem coraz więcej krajów, by edukować mężczyznna tematwczesnego wykrywania nowotworów atakujących jądra i prostatę. Symbolem akcji stało się zapuszczanie wąsówi noszenie ich przez trzydzieści dni listopada. Mężczyźni zapuszczają ten niemodny już zarost, by zmianą swojego wizerunku zwrócić uwagę na problemy, które dla wielu panów pozostają nadal tematem tabu. Wąsy zdobią twarze ambasadorów akcji niczym różowe wstążki kojarzone z kampaniami dotyczącymi profilaktyki kobiecych nowotworów.W Polsce Movember nieprzerywanie od 2014 roku organizuje Fundacja Kapitan Światełko. Co unikalne w skali całego świata, tylko w Polsce, poza stroną edukacyjną programu, prowadzone są również badania dla mężczyzn w trakcie spotkań w centrach handlowych i parkach biurowych.Realizację badań w tym roku umożliwiają Nationale-Nederlanden, Bayer i Diagnosis S.A. Dzięki tym firmom akcja Movember Polska 2018 proponuje już nie tylko badania USG, ale także test poziomu PSA pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów prostaty.

Materiał prasowy Fundacji Kapitan Światełko

Opinie klientów

W pełni profesjonalna obsługa, świetna atmosfera. Jestem bardzo zadowolony z laboratorium Vitalabo.
Adam Kowalski
pacjent