Wykonujemy wszystkie badania laboratoryjne

W pakietach badania tansze o 11%

Co tydzien pakiet z rabatem 20%

Pink Lips - profilaktyka raka szyjki macicy

 

22-28.01.2018 r. Międzynarodowy Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Rak Szyjki Macicy dotyczy 1,4 mln kobiet na całym świecie. Każdego roku ponad 500 tys. pacjentek słyszy diagnozę: rak szyjki macicy Około 300 tysięcy umiera. W Polsce co roku rozpoznanie raka szyjki macicy słyszy ponad 3300 kobiet. Co druga chora kobieta umiera.

Dlaczego tak się dzieje, skoro: rak szyjki macicy w początkowym stadium, tzw. stadium przedinwazyjnym, jest prawie całkowicie uleczalny!

Na tym etapie nie zaobserwujemy żadnych objawów, więc tylko systematyczne, profilaktyczne badania cytologiczne dają szansę na rozpoznanie choroby.

Leczenie raka szyjki macicy podjęte w późniejszym stadium rozwoju choroby daje tylko 50% szansy na przeżycie. Im bardziej zaawansowany etap rozwoju nowotworu, tym szanse na efektywne leczenie są mniejsze.

Gdzie i kiedy można wykonać badanie cytologiczne?

Badanie cytologiczne polega na pobraniu rozmazów z pochwowej części szyjki macicy. Badanie wykonywane jest przez lekarza ginekologa, podczas rutynowej wizyty kontrolnej. Najważniejsze to fakt, że badanie trwa kilka minut i jest bezbolesne. Pobrany materiał przekazany zostaje do laboratorium, gdzie dokładnie przebadane komórki wykazują nawet najmniejsze zmiany w funkcjonowaniu organizmu: stany zapalne, nadżerki oraz raka we wczesnym stadium, co daje stuprocentową pewność wyleczenia.

Vitalabo Laboratoria Medyczne wspiera profilaktykę zdrowia i dlatego w dniach 22-26.01.2018 r. zaprasza w promocyjnej cenie (25zł):

- na badania cytologiczne z pobraniem do punktu ginekologicznego. przy ul. Hallera 2E, w godzinach 7:30 – 10:30

- na badania cytologiczne z pobraniem do punktu ginekologicznego. przy ul. Libelta 2A, w godzinach 6:00 – 11:00

Badanie można kupić w/w punktach pobrań lub w sklepie internetowym: http://bit.ly/2DvoiP7

 

Opinie klientów

W pełni profesjonalna obsługa, świetna atmosfera. Jestem bardzo zadowolony z laboratorium Vitalabo.
Adam Kowalski
pacjent